Uwielbiasz sport i często biegasz i chcesz połączyć przyjemne z pożyteczny, ponieważ posiadasz psa? Warto więc poznać porady dotyczące tego jak biegać z psem. Wszystkie psy lubią spacery i większość z nich uwielbia atywność fizyczną. Przede wszystkim większość z nich po prostu potrzebuje ruchu.

Bieganie z psem

Brakuje Ci czasu na oddzielny ruch treningowy? Możesz więc zacząć ćwiczyć z psem. Jeśli pies nie ma przeciwwskazań do biegania razem z panem i jest zdrowy, to dlaczego tego nie połączyć, prawda?

Jak zacząć bieganie z psem?

Jak możemy przeczytać w poradniku na sportowej stronie Nadwrazliwosc.pl, psa tak samo jak siebie trzeba przygotować do biegania. Przyzwyczaj psa do noszenia szelek i smyczy i do wczesnego biegania. Pupil może zacząć wspólne bieganie ok 12 miesięcy psa. Możesz skorzystać z przypięcia psa do pasa, zacznij psa przyzwyczajać w domu by mu lepiej szło na dworze. Pierwsze wyjście na bieganie nie może być intensywne zacznij stopniowo z psem biegać. Zacznij od dłuższych spacerów i na przemian po 3 minuty truchtaj i spacer.  Nie zapominaj o odpoczynku i o wodzie. Pamiętaj tylko, że pies nie może biegać z pełnym żołądkiem i smakołyki daj mu po przyjściu do domu.

Kiedy najlepiej biegać z psem?

Kiedy macie na to ochotę. Pies z czasem tak się przyzwyczai, że zacznie nas sam wyciągać na spacer.  Może być niezłą motywacją dla nas. Wiadomo, że najlepszą porą jest poranek i wieczór latem ale zimą też może być miło.

Jaki sprzęt będzie nam potrzebny do wspólnego biegu?

  • smycz,
  • szelki,
  • pas/uprząż do biegania.

Jakie są zalety biegania z psem?

  1. Zbliża pana z pupilem.
  2. Zdrowie.
  3. Poprawia stan psychiczny.
  4. Zaspokojenie silnej potrzeby ruchu u psa.

Po takiej aktywności fizycznej zadbaj by pies mógł odpocząć się zrelaksować. Możesz pupila wykąpać w zależności gdzie biegaliście. Najlepiej to poobserwuj psa czy nie ma kleszczy lub innych pasożytów np. pchły. Pies po takim treningu  będzie zmęczony i wdzięczny za wspólny spędzony czas ze swoim panem.