Koty domowe mają różne osobowości i musisz wybrać taką, która pasuje do Twojej atmosfery i osobistych potrzeb. Są różne rasy i w tych rasach niektóre są bardziej wymagające psychicznie, inne bardziej wymagające fizycznie, inne mogą być trudniejsze do wyszkolenia, a jeśli masz cichą atmosferę w swoim domu, musisz wiedzieć, że różne rasy miauczą też inaczej.

Najpopularniejsze rasy kotów – 8 przykładów

Niektóre rasy są bardziej radosne, podczas gdy niektórzy milczą i cechują się spokojnym charakterem. Wybór rasy decyduje o tym, jaki rodzaj relacji będziesz mieć ze swoim kotkiem.

1. Koty Abisyńskie

Te koty są bardzo aktywne i bardzo ciekawskie. Są też sprytni. Zawsze starają się obserwować ludzi, a następnie kopiować rzeczy, które robią. . Może to dotyczyć twoich drzwi i szafek, a jeśli masz te koty w swoim domu, zabezpiecz je przed tymi kotami. Mają dużo energii i potrafią bardzo szybko biegać.

Ta energia jest potrzebna do spożycia i musisz zaangażować ich w dużą aktywność fizyczną i umysłową, aby uniknąć ich destrukcyjnego zachowania. Ta cecha tych kotów sprawia, że są odpowiednie tylko dla tych rodzin, które mogą dać im odpowiedni czas i mają wcześniejsze doświadczenie w pielęgnacji kotów.

2. Kot amerykański krótkowłosy

Te koty są mało ciche i na początku są bardzo nieśmiałe dla ludzi. Kiedy przyzwyczają się do warunków, potrafią być bardzo przyjaźnie nastawieni do dzieci. Bawią się i dają dużo dobrego czasu dzieciom. Muszą szczotkować zęby tylko dwa razy w tygodniu, a ponadto są bardzo zdrowe, mają silny układ odpornościowy i mogą żyć ponad 20 lat. Te koty najlepiej nadają się, jeśli jesteś właścicielem kotów po raz pierwszy, ponieważ są to bardzo łatwe w prowadzeniu koty o bardzo chłodnym temperamencie i nie sprawią Ci problemu w szkoleniu i opiece.

Występują w ponad 80 różnych wzorach kolorystycznych i mogą rosnąć cicho. Samce mogą osiągnąć więcej niż 15 funtów, podczas gdy kobiety mogą osiągnąć więcej niż 12 funtów w stanie dorosłym.

3. Kot bengalski

Koty te są bardzo aktywne, energiczne i zwinne z dużą siłą. Mogą bardzo łatwo nauczyć się pewnych sztuczek, takich jak potrząsanie rękami, otwieranie drzwi, zamykanie okien i inne podobne sztuczki. Trzeba im również poświęcić dużo uwagi i uwagi, a to również nie jest dla nowicjuszy i tylko te rodziny, które mają wcześniejszą wiedzę na temat powstrzymywania kota, mogą sobie pozwolić na ich posiadanie. Chcą mieć jakąś aktywność przez cały czas i żyć szczęśliwie w rodzinach, w których masz dzieci, które bawią się na trawniku.

Oni też lubią się z nimi bawić. Są bardzo imponujące i piękne w swoim wyglądzie z dzikimi znaczeniami na skórze.

4. Kot perski

Koty perskie są bardzo łatwe i potrzebują uczucia i miłości do zabawy. Te koty nie będą przez cały czas bardzo wymagające, ale gdy tylko zobaczą cię wolnego, usiądą ci na kolanach i będą chcieli trochę twojej uwagi. Niektóre z tych kotów rozwiną dodatkową atrakcję z jednym konkretnym członkiem rodziny, ale przez większość czasu pozostają w kontakcie ze wszystkimi. Są również bardzo chętni do współpracy z innymi zwierzętami w domu, a szczególnie uwielbiają bawić się z dziećmi.

Mogą spokojnie adoptować zmiany, takie jak dodanie zwierząt domowych, dodanie nowych członków rodziny. Te koty potrzebują jedynie opieki medycznej przez całe życie, ponieważ cierpią na łzawienie oczu i problemy z oddychaniem.

5. Rosyjski niebieski kot

Te koty są bardzo mądre, aktywne i czułe, a co najważniejsze niezależne w tym sensie, że zawsze będą same szukać czegoś do jedzenia, niezależnie od tego, czy zapewnisz im regularne jedzenie, czy nie, ale ich instynkt łowiecki nigdy nie umiera. Są to aktywne koty i nie są łatwe w obsłudze w zmieniającym się środowisku. Zawsze będą negatywnie reagować na dodanie do domu jakiegoś nowego zwierzaka w domu.

6. Koty syjamskie

Te koty to bardzo inteligentne, energiczne i aktywne koty. Chcą dużo uwagi ze strony właściciela i lubią spacerować na smyczy. Są również bardzo czułe i przez większość czasu starają się przespać ze swoim właścicielem. Są bardzo hałaśliwe i często wytwarzają różne rodzaje głosów. Te koty nie są odpowiednie dla wszystkich, ponieważ potrzebują dużo uwaga i troska ze strony właściciela, a zwłaszcza jeśli jesteś tym, który lubi mieć cichego i cichego kota, to zdecydowanie nie jest to jeden z twoich typów.

7. Kot himalajski

Te koty są bardzo łatwe w prowadzeniu, łatwe w szkoleniu, czułe i bardzo skromne w swojej postawie. Są również bardzo umiarkowanie aktywne i nie można powiedzieć, że są proaktywne, a także bardzo ciche w swojej naturze. Ich futro jest bardzo delikatne i wymaga czesania prawie codziennie.

Możesz także regularnie kąpać je, aby ich futro pozostało w tej samej błyszczącej i atrakcyjnej formie. Należy również regularnie poddawać je badaniom lekarskim, ponieważ mogą cierpieć na łzawienie i niektóre oczy oddychające.

8. Brytyjski niebieski kot

Koty te są również bardzo czułe i lubią siedzieć sobie na kolanach, ale mogą być przerażające dla obcych i niezbyt skutecznie przyswajają zmiany w otoczeniu. Mogą mieszkać nawet w bardzo małych domach, a to zbyt łatwo i bez problemu. Są to najpiękniejsze koty o wielu kombinacjach kolorystycznych, które można uzyskać z ich niebieskimi oczami.

źródło: zwierzak.pl – wszystko o naszych ulubionych zwierzętach