LatestNews

Remont dachu – formalności

Remont dachu – formalności

Remont dachu – formalności

 

Remont dachu należy dobrze przemyśleć i zaplanować. Warto dowiedzieć się jak prawo budowlane reguluje wszelkie kwestie remontowe. Ważna jest też konsultacja z rzeczoznawcą budowlanym i dopełnienie wszystkich formalności.

Oczywiście nie wszystkie remonty dachu wymagają załatwienia formalności w urzędzie. Jeśli zabieramy się za drobne prace konserwatorskie np. likwidacja niewielkich przecieków pokrycia dachu, wtedy wizyta w urzędzie jest niepotrzebna. Jednak gdy zaczynamy poważny remont, na początku musimy zadbać o uregulowanie kwestii formalnych.

Zagospodarowanie poddasza

Jeśli planowana jest adaptacja poddasza, jego nadbudowa lub przebudowa nie obędzie się bez uzyskania pozwolenia na budowę. Natomiast, gdy mamy dom z poddaszem, lecz dotychczas poddasze było nieużytkowe a obecnie chcemy je zaadoptować również czeka nas wizyta w urzędzie. Remont poddasza wymaga, by we wniosku koniecznie zamieścić informację o planowanej zmianie sposobu użytkowania.

Przepisy są surowe i obowiązują wszystkie rodzaje budynków, nie tylko obiektów zabytkowych. Jeśli teren na którym stoi budynek nie jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, musimy dodatkowo uzyskać decyzję o warunkach zabudowy. Pamiętajmy, że do prawa musimy się dostosować dla naszego własnego dobra. Warto zwrócić uwagę, aby poszczególne czynności były ze sobą skoordynowane, aby wyeliminować grożące niebezpieczeństwa.
remont dachu Remont dachu formalności