LatestNews

Nawilżacze powietrza w doniczce

Nawilżacze powietrza w doniczce

Nawilżacze powietrza w doniczce

Jesień to czas pierwszych chłodów i już wkrótce zacznie się okres grzewczy, a w mieszkaniach powietrze będzie znów bardzo suche. Może w tym roku zamiast elektrycznych nawilżaczy warto postawić na rośliny, które sprawią, że powietrze będzie bardziej wilgotne i czyste.

Rośliny znane są ze swoich właściwości nawilżających i oczyszczających powietrze. Najlepiej w tej roli sprawdzają się kwiaty doniczkowe z dużymi, zielonymi liśćmi. Wśród najlepszych nawilżaczy wymieniane są nefrolepis (gatunek paproci) oraz skrzydłokwiat.

Nefrolepis
To jeden z najpopularniejszych gatunków paproci. Lubi cieniste miejsca i częste podlewanie. Najlepiej czuje się, gdy ziemia jest stale wilgotna. Ponadto roślina ta bardzo zraszanie. Nefrolepis neutralizuje substancje szkodliwe np. formaldehyd, ponadto nawilża i jonizuje ujemnie powietrze w pomieszczeniu.

Skrzydłokwiat
Drugą rośliną, która doskonale sprawdza się jako naturalny nawilżacz jest

skrzydłokwiat. W ciągu doby odparowuje nawet 2 litry wody. Roślina ta lubi półcień i częste zraszanie. Skrzydłokwiat doskonale nawilża i oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, gdzie się znajduje. Dodatkowym atutem tej rośliny są bardzo trwałe kwiaty, które zdobią roślinę nawet przez kilka miesięcy.

Nefrolepis i skrzydłokwiat to najczęściej wybierane rośliny do suchych pomieszczeń, ale warto pamiętać, że nie jedyne. Każda roślina zielona znajdująca się w pokoju ma pozytywny wpływ na jakość powietrza w mieszkaniu. Warto kupić kilka dodatkowych kwiatów, które poprawią stan powietrza, a przy okazji sprawią, że mieszkanie stanie się bardziej przytulne.