LatestNews

Dach z blachy

Dach z blachy

Blachy należą do grupy popularnych materiałów budowlanych. Gdzie w szczególności są one wykorzystywane? Otóż przy tworzeniu dachów. Zanim zostaną położone, z drewna tworzone są konstrukcje. Po stworzeniu podstawy dachu, następuje gięcie blach i zakładanie je na właściwe miejsce. Po tym tworzone są wykończenia. Przy nich równie ważne jest gięcie blach. Końcowym etapem jest zakładanie rynny i odprowadzeń wody.

Zważanie na konstrukcje i poszycie dachowe

Producenci dają kilka lub kilkanaście lat gwarancji. To ile czasu nam posłuży, zależy także od nas samych. Stałe kontrolowanie stanu dachu wydłuży ten okres. Weźmy pod uwagę chociażby okres jesienny. Podczas niego dochodzi do opadania liści z drzew. Długo pozostające na blachach ulegają rozkładowi. Zapychają rynny przez co woda nie ma jak spływać. Pozostawanie jej na dachach negatywnie wpływa na poszycia. Od blachy, aż do papy. Usunięcie liści na czas nie pozwoli na dłuższe gromadzenie wody i oddziaływanie na konstrukcję dachową. Zastanówmy się jeszcze nad zimą. Otóż padający śnieg w dużych ilościach zostaje na naszych dachach. Nie dość, że jego masa zagraża zawaleniu, to jeszcze podczas cieplejszych dni prowadzi do roztapiania. Drobne kropelki wody przedostające się przez szpary blachy prowadzą do jej szybszego zużycia.
Dach należy do szczególnych elementów budynków. Większość, jak nie wszystkie warunki atmosferyczne na niego oddziałują. Musi zostać zatem prawidłowo skonstruowany i przywdziany w specjalne pokrycie.

Zobacz podobne artykuły: